Stravování na dětském letním táboře

Během dětských táborů vaříme jídla dle platných norem s důrazem na vyváženost a pestrost stravy. Jídelníček byl odsouhlasen odborníkem na stravování a je zároveň dozorován táborovými zdravotníky.

My kvalitní stravu pouze neslibujeme, my kvalitní stravu vaříme !!!

Oběd na dětským táboře Táborová strava

Pitný režim na táboře

je zajištěn po celý den i večer a to buď ovocným čajem, ovocnou šťávou, nebo bylinkovou šťávou. V celém penzionu teče ze studených kohoutků pitná voda.

Navíc:

Každé dítě má po celou dobu pobytu přiděleny dva barevné hrníčky, které má podepsané a pravidelně je myjeme. Jeden je v jídelně k dispozici během jídla a venkovního programu a druhý v penzionu u pokojů. Tak je zajištěna i maximální hygiena.

Snídaně

je formou pestré nabídky, kde si dítě může vybrat dle toho, co má rádo.

Pro pestrost snídaní je i střídáme, aby dítě nejedlo celý týden jen sladké kuličky, nebo jen rohlíky. Snídaně střídáme, jedna snídaně je "kuličková" a druhá pečivová. Kuličková snídaně jsou různé cereálie a neslazené mysli, mléko, jogurt. Pečivová snídaně je několik druhů pečiva a spousty výběrů (sýry, salám, šunka, zelenina atd.) Snídaně na táboře Snídaně děti

Hlavní jídla

  • Nabídka č. 1 je vybrané z ověřených a u dětí oblíbených jídel.
  • Nabídka č. 2 vegetariánské jídlo.

Při objednávání tábora proto uveďte, kterou nabídku si přejete. V případě neuvedení této informace se automaticky podávají jídla dle nabídky č. 1.

Obalovaný květák Pečená stehna

Jídelníček - Hlavní jídlo dne

Nabídka 1. - Oblíbené jídlo Nabídka 2. - Vegetariánské jídlo Večeře
Ne Moravská rajská, těstoviny, pečená sekaná.* Moravská rajská, těstoviny, vařené vejce.*
Po Rybí prsty, hranolky, zelenina dle výběru. Smažené tofu v těstíčku, hranolky, zelenina dle výběru. Kuřecí rizoto na kari
Út Brněnské špagety "Bolonajs". Špagety s vegetariánskou rajčatovou omáčkou.Karbanátky a lá tofu, vařené brambory, zeleninová obloha. Lehce pikantní čočka, okurek, párek.
St Kuřecí stehýnka, gurmánská rýže, zelenina dle výběru. Rýže, karbanátky, zelenina dle výběru. Špenát na restované slanině, těstoviny.
Čt Kynutý knedlík, uzené maso, omáčka. Kynutý knedlík, omáčka, šmakoun. Vyrobíme si vlastní pizzu.
Kuřecí řízečky, hranolky, zelenina dle výběru. Robi řízečky, hranolky, zelenina dle výběru. Tousty dle vlastního výběru, zeleninová.
  Polévky: Hrachová, zeleninová s rýží, čočková, gulášová, rajská... Vegetariánská a veganská jídla se mohou upravovat a měnit podle počtu strávníků.  

* toto jídlo bude na příjezdovou večeři

Druhé jídlo dne je přizpůsobeno programu, tzn. v případě výletů během doby oběda, návštěvy koupaliště apod. dostanou děti na cestu balíček a hlavní jídlo se přesune na večeři.

Svačina pro děti Výborné palačinky na táboře Meruňkové knedle Meloun pro děti

Slovo kuchaře:

Vím jak je někdy těžké připravit zdravá jídla tak, aby dětem chutnala (a nejen dětem).
Spousty věcí jsem se naučil v jedné rodinné restauraci v Anglii a když jsem pak vařil jako dočasný kuchař pro hraběnku, myslel jsem si, že je to složité - no ani ne v porovnání s vařením pro děti v různých rodinách v Anglii a ve Francii pro které jsem také vařil. No známe to asi všichni, jedno dítě nejí to, druhé tamhle to, třetí zase jí hodně, mladší děti mají rády jiná jídla, než straší děti. Vytvořit jídelníček na tábor, to byla pro mě výzva.
Radil jsem se s jinými kuchaři na dětských táborech, provozovateli a poradci na výživu. Nakonec vznikl jídelníček známých a oblíbených jídel. Po zavedení do praxe a podle reakcí dětí si myslím, že byl úspěšně vytvořen.
Nakupuji pokud možno čerstvé potraviny a spousty jídel si připravuji sám bez použití polotovarů. Většinu zeleniny a ovoce máme z místních zahrádek. A protože vím, jak někdy děti nejedí zeleninu a ovoce, často ji vkládám přímo do jídel a lehce dochutím tak, aby chutnala. Někdy jsou rodiče dětí překvapeny, co jejich dítě jedlo, když doma to odmítá a někdy je to naopak. To jsou prostě děti :-) .

Táborové vaření

Proč právě s námi?

- Tábor bez kompromisů - Výjimečné místo pobytu - Nadstandardní ubytování - Exkluzivní výlety v ceně - Zkušení vedoucí - Propracovaný program - Wi-fi připojení - Malý kolektiv - Kvalitní domácí strava - Vhodné i jako tábor "poprve" - Uskutečněno již přes 60 turnusů

Naše tábory

Ověřeno

Českou televizí

Česká televize Déčko